Tue PK-35:n junioritoimintaa!

Pallokerho-35 on jalkapalloon erikoistunut koillishelsinkiläinen lähiöseura, jonka juuret ulottuvat vuoden 1935 Viipuriin, missä seura alun perin perustettiin. PK-35 liikuttaa viikoittain yli seitsemääsataa lasta ja nuorta. Seuran toimintaan kuuluu niin tyttöjen kuin poikien kilpa- ja harrastejalkapallo.

Pääyhteistyökumppanimme saa näkyvyyden seuran kaikkien juniorijoukkueiden pelipaitoihin. Piiri- ja aluesarjojen ohella mainostajan näkyvyys on A- ja B-junioreissa valtakunnallista. Lisäksi useimmat joukkueemme osallistuvat turnauksiin koko Suomen alueella sekä ulkomailla.

Näkyvyyttä on pelipaitojen lisäksi mahdollista saada kentänlaitamainoksissa sekä seuran verkkosivuilla. Voit halutessasi tukea lasten ja nuorten liikuntaharrastusta myös vapaaehtoisin ja -valintaisin lahjoituksin. Seuramme ottaa kiitollisena vastaan kaiken tuen, joka ohjataan suoraan junioritoiminnan päivittäiseen kehittämiseen, kuten varusteisiin, olosuhteisiin ja sitoutuneisiin valmentajiin. 

Lisätietoja
Jukka Santala
Toiminnanjohtaja

Puh. 045 842 8685