Varusteyhteistyö jatkuu

PK-35 on solminut 2+1-vuotisen jatkosopimuksen niin Niken kuin Intersport Puhoksen kanssa. Seura on tyytyväinen voidessaan jatkaa toimivaa varusteyhteistyötään pitkäaikaisten luottokumppaniensa kanssa.

Toiveena ja tavoitteena on kaudesta 2017 eteenpäin yhtenäistää punamustien kaikkien joukkueiden varusteet siten, että seuran edustajat ja koko jäsenistö ovat PK-35:n näköisiä niin kentällä kuin sen ulkopuolella. Tämä lisää joukkueiden välistä sekä koko seuran sisäistä yhteisöllisyyttä ja yhteenkuuluvuudentunnetta.

- Näin myös nidomme yhdellä merkittävällä osa-alueella yhteen tärkeän sloganimme ”Yksi Yhteinen”. Lisäksi uutta yhteistä linjaa tukee jatkossa yhtenäinen painatustapa, PK-35:n toiminnanjohtaja Jukka Santala sanoo.

Intersport Puhos sijaitsee Itäkeskuksen kupeessa Puotinharjun ostoskeskuksessa. Lisätietoja PK-35:n varusteasioista:  tai 045 8428685.

PK-35 haluaa kiittää Nikeä ja Intersport Puhosta luotettavasta yhteistyöstä!