Tervetuloa hiihtolomaleirille!

PK-35 muistuttaa kaikkia vuosina 2004-09 syntyneiden pelaajien perheitä seuran järjestämästä hiihtolomaleiristä, joka pidetään Pihlajamäen kuplahallissa 22.-24. helmikuuta.

Erinomaisissa olosuhteissa järjestettävällä leirillä on vielä tilaa uusille osallistujille, joten nyt kannattaa ilmoittautua mukaan. Ilmoittautuminen onnistuu kätevästi osoitteessa: https://www.ilmarix.fi/tietoverkko/isoilmari.nsf/ilmoittautuminens?openform&s=n&id=5E39A7CDB1A09680C2257EBC002A5B0C

Leirin ohjelma sisältää neljät harjoitukset (ma ja ti) sekä kaksi Leiricup-tapahtumaa (ke). Viidenkymmenen euron (50€) hintaan kuuluu lisäksi kaikille osallistujille jaettava PK-35:n leiripaita. Pelaajat tuovat mukaansa omat eväät. Leirin päätteeksi palkitaan cupin voittajat sekä viikon leiriläinen. Lisätietoja mm. ohjelmasta: http://www.pk-35.fi/index.php/hiihtolomaleiri-info-ja-ohjelma

PK-35:ssä jo perinteeksi muodostunut hiihtolomaleiri on täynnä hauskaa yhdessäoloa. Tapahtuma tiivistää seuran yhteishenkeä ja auttaa eri ikäluokkien pelaajia tutustumaan toisiinsa. Voit tarvittaessa ottaa yhteyttä leirin vastuuohjaajiin:

Nuorisopäällikkö Juuso Mattila, 040 7754858
Talenttivalmentaja Amir Ahmad, 040 7366818

Tervetuloa mukaan!