Tervetuloa valmentajaksi PK-35:een!

PK-35 etsii mukaan toimintaansa motivoituneita, eteenpäin pyrkiviä ja ahkeria juniorien kehittämisestä kiinnostuneita valmentajia! Seurassa on vapaana valmennuspaikkoja sekä kilpa- että harrastepuolella, joten koulutustaustasi ei ole este seuraan liittymiselle.

PK-35 tarjoaa valmentajilleen säännöllistä tukea ja monipuolista koulutusta. Saat erinomaisen mahdollisuuden toimia läheisessä yhteistyössä seuran valmennuspäällikön Sergio Almenaran (UEFA Pro) kanssa ja voit samalla vaikuttaa seuran pelaajakehitykseen ja valmennuslinjan rakentamiseen.

Valmennuspäällikkö on palkattu PK-35:een juuri yhtenäisen valmennuslinjan sekä valmentajien yksilöllisen kehittämisen takia. Valmentajasopimuksiin sisältyy mahdollisuus osallistua seuran omien koulutusten lisäksi piirin ja liiton koulutuksiin.

Kaikki joukkueemme harjoitelevat talvella seuran omissa halleissa parhaaseen mahdolliseen treeniaikaan. Tule mukaan kehittyvään ja kehittävään ympäristöön!

Lähetä hakemuksesi ja ansioluettelosi sähköpostitse osoitteeseen:

Lisätietoja valmennustehtävistä antaa:

Toni Leonoff PK-35
toiminnanjohtaja

0503002504