Veikkaa viisaasti

PK-35 on mukana VALOn (Valtakunnallinen liikunta- ja urheiluorganisaatio ry) ja Veikkauksen yhteistyössä, jolla sinä voit tukea suoraan seuramme jalkapallotoimintaa. Pelaamalla Veikkauksen pelejä seuramme sivujen kautta saat voittosi suoraan pelitilillesi ja pystyt seuraamaan omaa pelaamistasi. Samalla tuet PK-35:n jalkapallotoimintaa. Seuramme saa verkkokumppanuudesta palkkion, joka perustuu seuran sivujen kautta tapahtuneeseen Veikkauksen pelien pelaamiseen.

Verkkokumppanuus toimii näin:

- Avaa seuramme kotisivut (www.pk-35.fi)

- Klikkaa etusivun vasemmassa reunassa olevaa Veikkauksen verkkokumppanuusbanneria.

JOS PELAAT PELISI TIETOKONEELLA:

- Klikkaa yllä olevan kuvan mukaista Veikkauksen linkkiä, josta avautuu Veikkauksen verkkosivusto.

- Tallenna linkki suosikkeihin.

- Pelaamalla Veikkauksen pelejä tallennetun linkin kautta PK-35 saa Veikkauksen maksaman palkkion kaikista pelaamistasi peleistä.

JOS PELAAT MOBIILISTI:

- Klikkaa etusivulla olevaa Veikkauksen verkkokumppanuusbanneria, josta avautuu Veikkauksen mobiilisivusto.

- Tallenna Veikkauksen mobiilisivusto puhelimesi kirjanmerkkeihin tai tee kuvake työpöydälle. Pelaamalla Veikkauksen pelejä tallennetun linkin kautta PK-35 saa Veikkauksen maksaman palkkion kaikista pelaamistasi peleistä.

Tienaako verkkokumppanuudella hyvin?

Seuran sivujen kautta pelatuista peleistä Veikkaus maksaa seuralle katepohjaisen palkkion.

Esimerkki: Jos 200 seuran vaikutuspiirissä olevaa henkilöä pelaa seuran sivujen kautta esim. lottoa keskimääräisen suomalaisen pelaajan verran eli noin 7 euroa viikossa, Veikkaus maksaa verkkokumppanuudesta seuralle yli 2000 euroa vuodessa.

Joten nyt kannattaa levittää tietoa seuran verkkokumppanuudesta perhepiirissä, ystäville tai vaikka työkavereille. Parhaat suomalaiset seurat ovat saaneet tämän Veikkauksen verkkokumppanuuden ansiosta kymmeniä tuhansia euroja seuran toimintaan. Jos pelaat Veikkauksen pelejä, pelaa seuramme verkkokumppanuuslinkin kautta, näin tuet PK-35 jalkapallotoimintaa!

Nyt kannattaa levittää tietoa seuran verkkokumppanuudesta perhepiirissä, ystäville, työkavereille tai vaikka naapureille. Tästä verkkokumppanuudesta ei tule ylimääräisiä kuluja seuralle eikä Veikkauksen pelejä pelaavalle henkilölle!