Ennätysmäärä jäseniä!

PK-35:n jäsenmäärä on punamustien historian ensimmäisen kerran noussut 850:een. Seura kiittää ja onnittelee koko jäsenistöään!

PK-35:n puheenjohtaja Ari-Pekka Määttä korostaa, että seura on tehnyt vuosien saatossa menestyksekästä työtä, minkä myötä jäsenmäärä on kasvanut maltillisesti. Hän näkee viime vuonna aloitetun voimakkaan muutostyön kantavan nyt hedelmää.

- Muutos koskee lähes kaikkia seuratoimintoja. Koko toimintaa ohjaa yksi sana, laatu! Jäsenmäärän kasvu ei ole eikä ollut mikään itseisarvo, vaan luonnollinen seuraus parannetuista ja oikeaan suuntaan ohjatuista toiminnoista, Määttä linjaa.

- Uusien pelaajien kasvava määrä on selvä merkki seuran laadukkaasta toiminnasta. Tämä kannustaa meitä myös jatkon kannalta. Otamme edelleen kiitollisina vastaan uusia jäseniä, sillä seuramme juniorivalmennus ja kasvatustyö ovat jo vakiintuneet hyvälle tasolle.

PK-35 toivottaa kaikille pelaajilleen ja koko jäsenistölleen erinomaista futiskauden jatkoa!