Palkintoja hyvästä työstä

PK-35 valittiin Helsingin piirin vuoden 2015 nuorisotoimintaseuraksi. Samassa yhteydessä B-tyttöjen tuore Suomen mestari ja TU17-maajoukkueessa (1999) pelaava Minea Lassas vastaanotti vuoden tyttöpelaajapalkinnon.

Punamustia edustivat piirin palkitsemistilaisuudessa Minean lisäksi seuran puheenjohtaja Ari-Pekka Määttä, nuorisopäällikkö Juuso Mattila sekä tyttöjen valmennuspäällikkö Rami Rantanen.

- Kehittynyt viestintämme ja markkinointimme ovat lisänneet näkyvyyttämme ulospäin. Näen tämän suureksi syyksi, miksi meidät valittiin vuoden nuorisotoimintaseuraksi, Mattila sanoo.

- Muita syitä ovat varmasti perusarjen laadukas toimintamme hyvissä olosuhteissa sekä seuramme tasainen ja kokonaisvaltainen kehitys. Olemme tehneet asioita hyvin, mutta voimme vielä parantaa toimintaamme. Miesten liigastatus näkyy toivottavasti positiivisesti myös junnupuolella.

PK-35 kiittää Helsingin piiriä saamastaan tunnustuksesta sekä onnittelee Minea Lassasta ansaitusta valinnasta!