PK-35 hakee poikapuolelle valmennuspäällikköä

PK-35 haluaa olla suomalaisen pelaajakehityksen eturintamassa. Etsimme tämän takia poikapuolelle valmennuspäällikköä, joka nostaa seuran pelaajakehityksellisen toiminnan entistäkin laadukkaammaksi. Etsimme henkilöä, jolla on vahva kouluttajatausta sekä näkemystä valmennuksellisten linjausten ja pelaajakehityksellisen toiminnan kehittämisestä ja käytäntöön jalkauttamisesta.
 
Pallokerho-35 ry (PK-35) on vuonna 1935 perustettu helsinkiläinen jalkapalloseura, jonka jäsenmäärä on viime vuosina ollut voimakkaassa kasvussa. PK-35 on kasvattajaseura, jonka suurin kohderyhmä on juniorit. Urheilijoidemme ikäskaala on noin 4-vuotiaista tytöistä ja pojista ikämiehiin asti. Seurallamme on Pihlajamäessä ja Myllypurossa yhteensä kolme tekonurmipohjaista kenttää, joista kaksi toimii talvisin harjoitushalleina.
 
Valmennuspäällikön työnkuvaus ja päävastuualueet:
 
• Seuran valmennuslinjan kehittäminen ja jalkauttaminen yhdessä tyttöpuolen valmennuspäällikön kanssa
• Toiminta seuran valmentajien esimiehenä ja kouluttajana
• Talentti- ja aamuvalmennuksen organisointi, suunnittelu ja ohjaus
• Valmentajarekrytointi
• Yhteydenpito Palloliiton nuorten maajoukkuevalmentajiin
 
Edellytykset tehtävässä toimimiseen ja onnistumiseen:
 
•      Sinulla on vähintään UEFA A - tai UEFA Pro -valmentajalisenssi
•      Sinulla on vahva valmennustausta sekä näyttöjä toiminnasta valmentajien kouluttajana
•      Sosiaaliset taitosi ovat erinomaiset ja kykenet laadukkaaseen ja tulokselliseen ihmisten johtamiseen
•      Kykenet toimimaan itsenäisesti sekä osana tiimiä
•      Sinulla on erinomaiset tietotekniset taidot
 
Tarjoamme hakijalle ainutkertaisen tilaisuuden kehittää ja viedä käytäntöön omia näkemyksiä nuorten jalkapalloilijoiden kehittämisestä sekä olla vahvasti mukana kasvavan ja kehittyvän seuran rakentamisessa. Tulevan valmennuspäällikön työnkuva on erittäin mielenkiintoinen, haasteellinen ja monipuolinen. 
 
Vapaamuotoiset hakemukset palkkatoivomuksineen pyydetään toimittamaan 17.10.2018 mennessä osoitteeseen:  
 
Hakemukseen tulee liittää CV ja tiedot mahdollisista suosittelijoista.