Pallokerho-35 ry:n strategiatyö vuosille 2019-2025

PK-35 ry aloitti koko seuraa koskevan strategian työstämisen 27. syyskuuta 2018.

Strategia määrittää seuramme kehityskaaren ensi vuodesta aina vuoteen 2025, jolloin PK-35 täyttää kunnioitettavat 90 vuotta.

Kymmenen hengen ryhmä kokoontui prosessin aloittaneeseen strategiatyöpajaan 27.9.2018. Työ lähti aktiivisesti käyntiin, joten innostunutta toimintaa oli strategiatyötä vetävän Mikko Virkamäen mukaan hienoa seurata.

Strategiatyö jatkuu seuraavaksi pienryhmissä eli työpajoissa. Strategiaa työstetään tiiviisti tulevien kuukausien aikana, ja tiedotamme luonnollisesti sen tulokset kaikille seurassa mukana oleville henkilöille. 

Strategia koskee PK-35:n kaikkia toimintoja. Määrittelemme tarkasti myös tulevien vuosien tavoitteet, joiden saavuttamiseksi tarvitsemme koko seuran sekä kaikkien siinä mukana olevien ihmisten tuen ja sitoutuneisuuden, positiivisessa hengessä.

Tavoitteet ja keinot niiden saavuttamiseen elävät ja päivittyvät aivan varmasti joka vuosi. Pääasia on, että saamme strategian määrittelemän selkeän vision pysymään kirkkaana päivittäisessä toiminnassamme. 

– Ari-Pekka Määttä, puheenjohtaja

 
Lisätietoja antavat mielellään :

Ari-Pekka Määttä

Puheenjohtaja

Jukka Santala

Toiminnanjohtaja